wtorek, 9 grudnia 2014

Filcowe ozdoby choinkowe.

Wieczorami, kiedy Młody pójdzie spać, zabieram się za świąteczne dekoracje :) Idzie opornie, bo "spanie jest dla mięczaków" jak ostatnio miałam okazję przeczytać. Moje dziecko chyba wzięło to sobie do serca i zaczyna trenować, żeby w Sylwestra o północy zobaczyć na własne oczy fajerwerki...
W każdym razie, po serii serduszek przyszła pora na wykańczanie resztek filcu :) Wycięte mam jeszcze drugie tyle i wciąż dłubię... ;) Z większą częścią pakietu poniżej również się już rozstałam (podobnie jak z serduszkami), a to co zostało jeszcze do uszycia zawiśnie już na naszej choince.

filcowy bałwanek


filcowe zabawki

choinka z filcu

filcowe ozdoby

Inspiracji standardowo szukałam w grafikach googla, dostosowując je później do posiadanych resztek materiału. Moim zdaniem wyszło całkiem nieźle. Większość ozdób ma ok 6-8 cm (bo akurat miałam pod ręką takie małe kolorowe karteczki na których rysowałam ;)).
Wykorzystałam resztki filcu gr. 1 mm, resztki kolorowej muliny, wstążki które zostały po ślubnych dekoracjach i odrobinę kulki silikonowej :)
A gdyby ktoś potrzebował wersji uproszczonej, możecie śmiało drukować obrazki poniżej :) Format A4. Wybaczcie koślawość kresek - ręczne rysowanie na komputerze niestety nie jest moją mocną stroną, a skanera nie posiadam.

wycinanki filcoweozdoby na choinkę

Miłej zabawy!
____
Edit: 2015.03.16.
Co powiecie na galerię Waszych prac uszytych na podstawie kursów prezentowanych na blogu? :)
Zainteresowanych proszę o kontakt na maila improwizujac@gmail.com
Przysyłajcie zdjęcia swoich prac razem ze zgodą na publikację na blogu oraz adresami do Waszych blogów lub innych miejsc w sieci :) Dodajcie też kilka słów opisu oraz konieczne informację, z którego kursu korzystaliście przy szyciu! Ja zajmę się resztą :)
Oczywiście w dalszym ciągu możecie też wklejać linki do prac w komentarzach!

4 komentarze:

 1. Uwielbiam własnoręczne ozdoby. Twoje są bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne ! Można je podarować komuś, powiesić na choince czy w oknie a i tak będą się świetnie prezentować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o to chodzi :) Lubię rzeczy uniwersalne.

   Usuń

Będzie mi niezwykle miło, jeśli w komentarzach podzielicie się ze mną swoją opinią! :)