poniedziałek, 30 marca 2015

Tata z pasją.

Pamiętacie jeszcze cykl artykułów na blogu Darii (zaraz-wracam.pl) pt. Mama z pasją? W komentarzach do któregoś z artykułów wyszło, że naturalną kontynuacją tego cyklu, byłby Tata z pasją. Mimo woli zaczęłam się zastanawiać, czy znam jakiegoś takiego "Tatę z pasją" i okazało się, że w temacie rękodzieła - totalna męska posucha... Idąc dalej tropem luźno powiązanych wątków pomyślałam, że są też przecież inne pasje - poza rękodziełem. Okazało się, że kilku kandydatów do takiej serii bym znalazła.
Do głowy przyszedł mi szczególnie jeden - nauczyciel W-Fu z mojego liceum, który hartem ducha, dobrym nastrojem i odpowiednią motywacją zaczepiał w młodych ludziach ducha walki i chęć do czynnego uprawiania sportu - prywatnie - Tata mojego kolegi z klasy.

Dlatego dzisiaj - pierwszy raz w historii tego bloga oddaję komuś głos. Co prawda nie samemu zainteresowanemu, ale Jego Synowi. 

Sprawa jak najbardziej ważna, więc po prostu czytajcie!

"Witajcie, zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie 1% podatku na opiekę dla mojego chorego Taty. Poniżej znajdują się dane Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie "A Jutro?", które pomoże Nam w zapewnieniu jak najlepszej opieki. Proszę o umieszczenie w formularzu PIT poniższych danych. Nr KRS: 0000246084 
Bardzo ważne jest wpisanie w polu "Cel szczegółowy 1%" poniższej informacji: "Dla Marka" 
PIT można szybko wypełnić ściągając aplikację ze strony: http://www.e-pity.pl/program-pity-2014-online0000246084 
Można również dokonywać wpłaty z tytułu darowizn, na poniższy numer rachunku bankowego: 88 1060 0076 0000 3200 0136 6142 Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie "A Jutro?" ul. Strumykowa 3 67-200 Głogów z dopiskiem "Dla Marka". 
Serdecznie dziękujemy za wsparcie!"


na co oddać 1%

Sporo Was tu zagląda, może ktoś jeszcze nie wypełnił tegorocznego pita? Ja się przyłączyłam. Jeśli nie macie swojego "typu" na 1%, śmiało - wpisujcie mój!! Szkoda zostawić puste miejsce, kiedy można pomóc, a kosztuje to tylko kilka sekund pracy!

Na koniec jeszcze kilka słów o SLA.

6 komentarzy:

 1. Super, że mój cykl zmotywował Cię do napisania właśnie czegoś takiego. Uważam, że jeżeli mamy możliwość pomagać komuś, to trzeba to robić. Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla Tatusia w walce z ciężką chorobą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daria, cykl jest po prostu genialny! Aż żałuję, że to nie ja wymyśliłam ;)) A tak poza tym, to produkujesz zbyt dużo ciekawych dla mnie treści - nie mam kiedy czytać! :P

   Szkoda też, że nie pomyślałam o tej informacji wcześniej... :/

   Usuń
  2. Nadrobisz w wolnej chwili. Ja zawsze zapraszam :-)

   Usuń
 2. SLA to straszne choroba, los potrafi być okrutny.
  A pomysł na cykl bardzo fajny, w końcu są tez ojcowie, którzy mają swoje wspaniałe pasje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, że są! Tylko mam wrażenie, że zdecydowanie rzadziej się nimi dzielą w szerokim gronie i że jednak blogosfera jest zdominowana przez kobiety.. ;)

   Usuń
 3. Świetny pomysł na cykl, w końcu ktoś zauważył też ojców.
  SLA to straszne choroba, los potrafi być naprawdę okrutny ;(

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi niezwykle miło, jeśli w komentarzach podzielicie się ze mną swoją opinią! :)