Maszyna do szycia Łucznik Zofia moja recenzja

Dziś przedstawię Wam moją recenzję bardzo popularnej maszyny do szycia Łucznik, model Zofia.

Zofia 2015 a jej następczyni Zofia II 2015

Niejedna Pani, czy też Pan, chciałaby rozpocząć swoją przygodę z szyciem, ale od czego tu zacząć, kiedy ilość dostępnych i profesjonalnych maszyn do szycia na rynku jest bardzo duża? Wtedy, z bólem głowy tętniącym miarowo w skroniach i tonąc w ilości informacji otrzymanych od producentów mamy ochotę zarzucić pomysł i poszukać innego, nowego hobby, które będzie dla nas bardziej przejrzyste i dostępne.

Jednak nie ma co się zrażać już na samym starcie, gdyż firma Łucznik w swojej ofercie ma idealną maszynę dla osób początkujących. Maszyna do szycia Łucznik Zofia, to idealna i łatwa w obsłudze pomoc nie tylko dla osób, które nie miały do tej pory żadnej styczności z szyciem, ale i dla zaawansowanych szwaczek chcących rozwinąć swoje umiejętności krawieckie.

Model Łucznik Zofia II 2015 i jej prostota w użytkowaniu rozpoczyna się już od automatycznie nawijanej dolnej szpulki. Dzięki zatrzaskowemu systemowi, wymiana stopek jest szybka i łatwa. Dołączone do zestawu specjalne stopki pozwalą na precyzyjne i czterostopniowe wykończenie dziurki, przyszycie guzika czy wszycie zamka błyskawicznego.

Wszystkie elementy niezbędne do pracy możemy znaleźć z przodu maszyny w niewielkim schowku, na którym dodatkowo producent umieścił 12 centymetrową miarkę. Raczej ciężko coś zmierzyć na lekko wypukłej obudowie, ale to rozwiązanie na pewno znajdzie swoich zwolenników jak i przeciwników.

Maszyna Łucznik Zofia II 2015 została wyposażona w 35 programy szycia. Jej poprzedniczka, a mam tu na myśli model Łucznik Zofia 2015, posiadała do wyboru o 11 programów mniej. Tutaj również możemy skorzystać z zupełnie podstawowych ściegów, które pomogą nam w najprostszych zadaniach takich jak podszycie brzegów czy połączenie ze sobą kawałków materiału, ale także w takich, które pozwolą nam na zszycie elastycznych tkanin.

Dla osób podsiadających wyższy poziom umiejętności w krawiectwie – ale także dla tych ambitnych początkujących – maszyna została przystosowana do szycia delikatniejszych materiałów takich jak tiul czy nawet koronka, ale również tych dużo cięższych i grubszych jak tweed, czy grube płótno.

To dzięki regulacji docisku stopki – co w maszynach dla osób rozpoczynających przygodę z szyciem będzie nie lada rarytasem – a także wysokiemu podnoszeniu stopki, będziemy mogli eksperymentować z rożnym typem tkanin. Dodatkowym atutem – to dla osób, które szyją nie od dziś – jest możliwość szycia podwójną igłą.

Maszyna do szycia Łucznik Zofia II 2015 posiada regulację długości szwu w zakresie do 4 milimetrów oraz w odróżnieniu od poprzedniego modelu – Łucznik Zofia 2015 – również regulację szerokości do 5 milimetrów. Umożliwia również szycie wsteczne oraz obrębianie tkanin.

W odróżnieniu do swojej poprzedniczki – czyli model Łucznik Zofia 2015 – wybór ściegów jest umieszczony po prawej stronie w dwóch rzędach oznaczonych jako S1 i S2. Na pierwszy rzut oka wydaje się być to mylące i niepraktyczne, ponieważ aby wybrać interesujący nas szew musimy z podstawowych „wyszukać” go przesuwając klawiszem w dół, a dla bardziej zaawansowanych, ustawić najpierw rząd który nas interesuje, a potem pokrętłem z prawej strony dokonać szczegółowego wyboru. Dla ułatwienia instrukcja dotycząca wyglądu ściegów narysowana jest na obudowie żółtą farbą i tutaj to już sprawa indywidualna, czy dobór koloru jest odpowiedni.

Najnowszy Łucznik Zofia II 2015 posiada oświetlenie LED, która oświetlając pole robocze ułatwi nam pracę, a oczy nie będą się męczyć. Oświetlenie LED pozwala na precyzyjniejszą pracę, ale także jest dużo wydajniejsze i z całą pewnością żarówki nie przepalają się tak szybko jak ich poprzedniczki.

Dzięki dołączonemu do zestawu śrubokrętu oraz pędzelka bez problemu przeprowadzimy podstawowe prace konserwujące takie, jak choćby wymiecenie kudełków z materiału, które nagromadziły się pod stopką, a także naoliwienie elementów za pomocą oliwiarki. W dodatku znajdziemy również zestaw igieł, zapasowe szpulki oraz osłonę przeciwkurzową.

Maszyna do szycia Łucznik Zofia jest dedykowana nie tylko osobom zupełnie zielonym z zakresu szycia, ale również tym, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w tym temacie i doszlifować swoje umiejętności. Jeśli chodzi o stylistykę to producent jest znany z tego, że potrafi wyróżnić swoje maszyny. Na górze – nie wiem, domyślam się – znajduje się profil kobiety, całkiem możliwe, że jest to właśnie Zofia z rozwianymi włosami jako bluszcz.

Rysunek nie jest brzydki, kolory również stonowane, ale ja jestem z tych estetów, którzy wyznają zasadę im mniej tym lepiej. Twarz i ewentualna gałązka pod listą szwów w zupełności by wystarczyła. Jednak producent był odmiennego zdania i umieścił dodatkową gałązkę na szufladce do przechowywania dodatkowych szpulek, igieł itp. Wygląd to sprawa indywidualna – jedni mogą być zachwyceni, a inni zdegustowani, więc ocenę pozostawiam Wam.

Cena najnowszego modelu Zofii jest naprawdę przystępna i zdecydowanie wiele osób będzie mogło sobie pozwolić na taki wydatek, od 449,00 PLN w górę. Gwarancja obejmuje 24 miesiące, dlatego nie ma co się zastanawiać, tylko działać i zacząć spełniać swoje marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *