5 najlepszych maszyn do szycia dla dzieci ranking

5 najlepszych maszyn dla dziecka na prezent

Poszukujesz oryginalnego upominku dla swojej pociechy? Maszyna do szycia to ciekawy pomysł na prezent z okazji urodzin, świąt, komunii i wielu innych okazji, pobudzający wyobraźnię i kreatywność dziecka.

Twój maluch uwielbia spędzać czas na wymyślaniu nowych kreacji dla lalek i tworzeniu stylizacji? Marzy o samodzielnym uszyciu ubranka dla ulubionego misia? Warto zacząć rozwijać w nim tę pasję od najmłodszych lat i podarować mu maszynę do szycia dla dzieci dostosowaną do jego wieku i umiejętności.

Jaka maszyna jest najlepsza dla dziecka? Taka, które będzie dopasowana do jego wieku i umiejętności. Na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli. Aby ułatwić ci wybór najlepszej maszyny dla dziecka, przygotowaliśmy 5 propozycji modeli, które cieszą się dużą popularnością. Przedstawiamy plusy i minusy poszczególnych maszyn do szycia. 

Najlepsze maszyny do szycia dla dzieci

Ranking maszyn do szycia dla dziecka

MASZYNA DO SZYCIA DLA DZIECI ŁUCZNIK MINI

maszyna do szycia łucznik miniProfesjonalna maszyna do szycia przeznaczona dla starszych dzieci znanej, polskiej marki Łucznik. Model idealny dla większych dzieci, który pierwszy kontakt z maszyną mają już za sobą. Z pomocą tego urządzenia przyszły krawiec z powodzeniem uszyje nawet bardziej skomplikowany projekt. Maszyna może również posłużyć dorosłym np. do drobnych poprawek krawieckich.

W porównaniu z modelami zabawkowymi to naprawdę zaawansowany sprzęt, jednak prosty w obsłudze. Umożliwia m.in. szycie w 12 różnych programach, szycie wsteczne i automatyczne nawijanie nici. Model wyposażono także w lampkę oświetlającą pole pracy i chwytacz rotacyjny ułatwiający instalację szpulki. Pomimo wyższego poziomu zaawansowania maszyna Łucznik Mini jest wyposażona w osłonkę na igłę, dzięki czemu zapewnia bezpieczną zabawę.

Wśród pozytywnych opinii zdecydowanie dominują te pochwalające cichą pracę i łatwość obsługi. Sporo użytkowników zauważa, że model czasami plącze nici. 

Plusy:

 • 12 programów szycia
 • Chwytacz rotacyjny
 • Szycie wsteczne
 • Lampka
 • Automatyczne nawijanie nici
 • Osłonka na igłę

Minusy:

 • Zrywanie i plątanie nici

MASZYNA DO SZYCIA DLA DZIECI KLEIN 7901

maszyna do szycia dla dzieci kleinMaszyna do szycia stworzona przez niemiecką firmę Klein znaną z wysokiej jakości swoich produktów. Przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej 8 lat. Maszyna zachęca swoim wyglądem małe projektantki mody do tworzenia nowych projektów. Pomimo swojego zabawkowego wyglądu potrafi szyć, wykorzystując do tego prawdziwe nici. Bezpieczeństwo podczas zabawy zapewnia specjalna osłonka, która znajduje się wokół igły i stopki. Maszyna jest wyposażona w dwustopniową regulację prędkości, pedał sterujący. Zasilana wyłącznie na baterie. 

Model bardzo popularny wśród użytkowników, cieszący się wieloma pozytywnymi opiniami. Zaletą tej maszyny jest prostota obsługi jednak znaleźć można opinie świadczące o skomplikowanym jak na tego typu sprzęt procesie montowania nici. W pewnym sensie nie jest to naszym zdaniem jednoznaczny minus. Początkowo dziecko z pewnością będzie potrzebowało wsparcia rodzica by opanować tę czynność. Jednak z czasem gdy się jej nauczy, będzie gotowe do rozpoczęcia przygody z bardziej zaawansowanym sprzętem. 

Plusy:

 • Dwustopniowa regulacja prędkości
 • Ochraniacz na igłę
 • Pedał sterujący

Minusy:

 • Brak zasilania sieciowego
 • Brak lampki

MASZYNA DO SZYCIA DLA DZIECI PICOLLO ALA

maszyna do szycia dla dzieci picollo alaMaszyna do szycia przeznaczona dla najmłodszych dzieci w wieku od 3 lat. Ilość pokręteł i przycisków w tym modelu została ograniczona do minimum, dzięki czemu nawet najmłodszy, początkujący krawiec szybko opanuje jej obsługę.

Producent zadbał o bezpieczeństwo małych paluszków podczas zabawy. Model jest wyposażony w osłonkę na igłę i stopkę, posiada również funkcję zmiany prędkości. Maszyna może być zasilana na dwa sposoby: sieciowo lub bateryjne, co jest oczywiście sporym plusem. Do zestawu dołączono również pedał sterujący. Model jest często wybierany jako prezent dla maluchów i cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników. W wielu opiniach podkreślany jest dobry stosunek jakości do ceny.  

Plusy:

 • Dwustopniowa regulacja prędkości
 • Ochraniacz na igłę
 • Pedał sterujący
 • Stosunek jakości do ceny

Minusy:

 • Brak

MASZYNA DO SZYCIA DLA DZIECI ARTYK NATALIA COLLECTION

maszyna do szycia dla dzieci artyk nataliaMaszyna do szycia przeznaczona dla dzieci powyżej 8 roku życia. Model zasilany na baterie lub sieciowo. Umożliwia wygodne sterowanie pedałem. Mali projektanci mogą korzystać z dwustopniowego regulatora prędkości. Ułatwić pracę nad projektem pomoże lampka Led, dzięki której szew stanie się lepiej widoczny. Do zestawu producent nie dołączył zasilacza umożliwiającego zasilanie sieciowe.

Wśród opinii użytkowników dominują te pozytywne podkreślające jakość wykonania maszyny i sprawne szycie. Wielu z nich jednak zaznacza, że brak zasilacza w zestawie jest sporym minusem.

Plusy:

 •  Lampka led
 •  Dwustopniowy regulator prędkości
 •  Pedał sterujący
 •  Ochraniacz na igłę

Minusy:

 • Brak zasilacza w zestawie

 

MASZYNA DO SZYCIA DLA DZIECI MALPLAY

maszyna do szycia dla dzieci malplayMaszyna przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia. Model dla najmłodszych, który dla odmiany występuje w biało-turkusowych odcieniach, dzięki czemu sprawdzi się jako prezent również dla chłopców uwielbiających kreatywne prace z materiałem. Model jest w pełni bezpieczny dla małych rączek. Producent wyposażył go w osłonkę igły oraz stopki, a także pedał sterujący. Dodatkowym udogodnieniem dla małego projektanta jest praktyczna szufladka, w której dziecko może schować swoje skarby. Przydatna jest również funkcja zmiany wyglądu ściegu na zygzakowaty. Model ten może być zasilany jedynie na baterie. Nie posiada również funkcji zmiany prędkości. 

Maszyna cieszy się sporą popularnością. Oprócz pokaźnej liczby pozytywnych opinii znajdują się również te negatywnie oceniające głośność pracy zabawki oraz słabą jakość szycia.

Plusy:

 • Ładny wygląd
 • Dwa rodzaje ściegów
 • Osłonka igły
 • Szufladka na ozdoby

Minusy:

 • Brak zasilania sieciowego
 • Głośna praca
 • Słaba jakość szycia

 

Jak wybrać najlepszą maszynę do szycia dla dziecka?

Aby maszyna stała się przedmiotem, który zainspiruje dziecko do pogłębiania krawieckiej pasji, musi być przede wszystkim dopasowana do jego wieku. Maszyny przeznaczone dla maluchów różnią się od tych skierowanych do starszych dzieci.

Proste modele z podstawowymi funkcjami z pewnością zaciekawią małych projektantów i zachęcą do uszycia pierwszej kreacji. Dzieciom, które miały już kontakt z tego typu sprzętem, lepiej sprezentować maszynę z poszerzonymi funkcjami, które umożliwią stworzenie bardziej skomplikowanego projektu.

Maszyna dla najmłodszych

Maszyny do szycia przeznaczone dla najmłodszych dzieci od 3 roku życia, oferują zwolnione tempo pracy, dzięki czemu maluch z łatwością zapanuje nad odpowiednim kierunkiem szycia. Tempo szycia nie zostanie zwiększone nawet wtedy gdy dziecko maksymalnie dociśnie pedał do podłogi. Oprócz tego modele tego typu są bardzo lekkie. Umożliwia to dziecku samodzielne sprzątanie po skończonej zabawie. W końcu nauka porządku od najmłodszych lat to ważna sprawa, szczególnie jeśli mówimy o krawiectwie.

Z maszyny zabawkowej dziecko może korzystać w dowolnym miejscu, ponieważ jest ona zasilana bateriami. Popularne są również modele zasilane sieciowo. Pomimo tego, że maszyny dla maluchów wyglądają jak zabawki, naprawdę szyją, wykorzystując do tego prawdziwe nici. Taka maszyna nie tylko zachęci dziecko do pierwszych prób zaprojektowania kreacji, ale także umożliwi mu zrealizowanie tego pomysłu.

Obsługa zabawkowej maszyny do szycia jest prosta. Z niewielką pomocą rodzica maluch z pewnością szybko nabierze wprawy i z łatwością opanuje wszystkie funkcje. Niewielkie wsparcie przyda się szczególnie podczas montowania szpulki. Nawet proste maszyny bardzo często są wyposażone w tak zwany chwytacz wahadłowy, czyli sposób umiejscowienia szpulki stosowany w prawdziwych modelach dla dorosłych. Na rynku dostępne są również modele oferujące automatyczny system nawlekania.

Maszyna dla starszych dzieci

Dziecięca, zabawkowa maszyna będzie wystarczająca na samym początku nauki. Z czasem, gdy dziecko zacznie rozwijać swoje umiejętności, z pewnością nabierze ochoty na bardziej śmiałe i skomplikowane projekty. Takim wyzwaniom zabawkowa maszyna może już nie sprostać. Rozwijający się talent krawiecki trzeba wesprzeć odpowiednim sprzętem.

Maszyny do szycia dla starszych dzieci są zbliżone do tych przeznaczonych dla dorosłych. Są jednak od nich mniejsze i o wiele lżejsze. W porównaniu do maszyn zabawkowych oferują dużo więcej funkcji, przez co możliwości kreatywnego szycia pojawia się już sporo. Maszyny dla starszaków mają większe tempo pracy. Do dyspozycji początkującego krawca jest, chociażby więcej ściegów, rodzajów stopek i większa moc urządzenia. Z takim sprzętem przeszywanie grubszych materiałów nie będzie już stanowiło problemu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze maszyny dla dziecka?

Bezpieczeństwo

Maszyna do szycia dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna. Łatwo wyobrazić sobie chwilę nieuwagi, podczas której maluch mógłby zostać zraniony podczas szycia. Małe rączki nie mogą mieć bezpośredniego dostępu do igły i stopki. Producenci maszyn dla dzieci rozwiązują ten problem, stosując specjalne ochraniacze wykonane z plastiku lub metalu. Dzięki nim żaden nawet najmniejszy paluszek nie dostanie się pod igłę.

Łatwa obsługa

Maszyna do szycia dla początkujących, zarówno tych najmłodszych jak i starszych dzieci powinna być wyposażona w pedał sterujący. To rozwiązanie typowe dla prawdziwych, dorosłych modeli jednak będzie przydatne również dla dzieci. Modele wyposażone w korbki i inne tego typu rozwiązania w rzeczywistości nie są praktyczne i mocno utrudniają pracę.

Wybierając maszynę dla kilkulatka, nie warto również szukać zaawansowanych funkcjonalności. W tym przypadku im prostszy sprzęt, tym lepiej. Skomplikowana obsługa sprzętu może łatwo zniechęcić dziecko i odebrać mu chęć do dalszej pracy z materiałem.  

Dopasowanie do wieku

Jeśli twoja pociecha jest już w wieku szkolnym i wyraża chęć rozwijania pasji związanej z szyciem, nie warto inwestować w podstawową maszynę – zabawkę. Zabawkowa maszyna prawdopodobnie szybko okaże się dla młodego krawca niewystarczająca. W takiej sytuacji lepiej zdecydować się na model z prawdziwego zdarzenia, który będzie miał o wiele więcej do zaoferowania w kwestiach technicznych.

Podsumowanie

Maszyna do szycia dla dzieci powinna być przede wszystkim dopasowana do wieku początkującego krawca. Naszym zdaniem w rankingu modeli dla najmłodszych najlepiej wypada Maszyna Piccolo Ala. To model posiadający wszystkie funkcje niezbędne maluchom rozpoczynającym przygodę z szyciem. Sprawne działanie i łatwość obsługi zachęci dziecko do rozwijania tej oryginalnej pasji, jaką jest szycie.

Z kolei dla starszych dzieci, godna uwagi propozycja to Maszyna Łucznik Mini. Modele tej marki cechuje jakość potwierdzona wieloma pozytywnymi opiniami. Maszynę wyposażono w szereg przydatnych funkcji, dzięki czemu z pewnością będą mogli skorzystać z niej również i rodzice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *