Mini Maszyna do Szycia Łucznik Everyday- Recenzja

Firma Łucznik jest firmą działającą na polskim rynku od 1925 roku. Ma ogromne doświadczenie w produkcji broni, rowerów, zamków do drzwi, szerokiego asortymentu narzędzi oraz maszyn do pisania. Pierwsze maszyny do szycia z taśmy produkcyjnej Łucznika zeszły w 1954 roku i są produkowane aż do dziś.

Maszyna Everyday

Firma wypuściła na rynek mini maszynę do szycia Łucznik Everyday. Na stronie producenta możemy przeczytać: „Mała i lekka, ale z bogatym wnętrzem. Miniaturowa maszyna do szycia Everyday to idealne narzędzie do drobnych, okazjonalnych prac na prostych materiałach. Mini maszyna Everyday-szyj gdzie tylko chcesz!”

Jest to maszyna mniejszych rozmiarów niż standardowe i waży niespełna 3,5 kg. Jest więc lekka, a co za tym idzie, można ją ze sobą zabrać dosłownie wszędzie. Jej minimalizm to dodatkowo plus dla przechowywania, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca.

Maszyna do Szycia Łucznik Everyday została stworzona z myślą o osobach, które raczkują z przygodą, jaką jest szycie. Ta mini maszyna jest polecana również dzieciom jako intuicyjna i łatwa w obsłudze. Amatorzy, którzy potrzebują maszyny do uszycia prostych rzeczy, czy chociażby zszycia dwóch skrawków materiału, również będą zadowoleni z jej zakupu.

Cechy szczególne

Mimo, że jest to mini maszyna, posiada wszystkie opcje standardowej maszyny do szycia i jest w pełni funkcjonalna. Wyposażona została więc w:

 • 16 programów do szycia regulowane pojedynczym pokrętłem,
 • opcję szycia wstecznego,
 • regulację prędkości szycia-dzięki tej funkcji możemy dostosować tempo pracy do naszego doświadczenia w robótkach ręcznych. Na początku przygody z szyciem ta funkcja ułatwia nam pracę z materiałem,
 • miniaturowy pedał do sterowania nożnego-możemy go podłączyć po to, aby zacząć uczyć się koordynacji ręka-noga, która potrzebna jest w standardowych maszynach do szycia,
 • możliwość sterowania suwakiem na obudowie maszyny-daje to możliwość włączenia powolnego lub nieco szybszego szycia automatycznego. Ta opcja jest bardzo przydatna, kiedy chcemy, aby np. nasze dziecko zaczęło przygodę z szyciem,
 • chwytacz rotacyjny-to narzędzie do łatwiejszego nawlekania nici, możliwy jest również podgląd na pozostałą ilość nici na szpulce,
 • oświetlenie LED,
 • wbudowaną szufladę na akcesoria,
 • obcinacz nici,
 • wygodną rączkę do transportu maszyny,
 • wyposażenie dodatkowe (m.in. nici, ręczny nawlekacz, szpulki itp.),
 • instrukcja w języku polskim,
 • 24-miesięczną gwarancję.

Maszyna do szycia Everyday-dla kogo?

Jak można zauważyć, mini maszyna Everyday jest w pełni wyposażona, tak jak jej „dorosłe” koleżanki i pomimo miniaturowych rozmiarów i wagi, jest tak samo funkcjonalna. Maszyna ta najbardziej „polubiła” tkaniny o prostej, cienkiej lub średniej grubości. Nie nadaje się jednak do szycia materiałów o znacznej grubości oraz rozciągliwości, ponieważ nie została to takich celów stworzona. Trzeba pamiętać, iż jest to mini maszyna dla osób rozpoczynających swoje hobby z szyciem.

Maszyna Everyday idealnie nadaje się do nauki szycia dla osób początkujących. Jest skonstruowana w taki sposób, aby wykonać na niej drobne prace na prostych materiałach. Idealna jest też do reperacji podartych ubrań. Będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które dbają o ekologię i środowisko. Dzięki niej możemy dać „drugie życie” naszym ubraniom i pochwalić się rodzinie oraz znajomym naszą kreatywnością i pomysłowością wykorzystania maszyny do świetnej zabawy. Być może w przyszłości takie hobby stanie się również źródłem dodatkowego dochodu.

A co dla dzieci?

Jeżeli nasze dzieci mają kreatywny umysł i uwielbiają tworzyć, producent przyszedł nam z pomocą, spełniając także i te oczekiwania. Maszyna Everyday jest idealnym dla nich prezentem. Mając w „swoich zasobach” to narzędzie, dzieci uczą się, pobudzają swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Poprzez świetną zabawę z szyciem na maszynie rozwijają się również pod kątem koordynacji wzrokowo-ruchowej, jak i manualnej. Dla najmłodszych jest to przede wszystkim zabawa oraz wielka ekscytacja, ponieważ mogą szyć ubranka dla swoich lalek i innych zabawek, a starsze pociechy mogą próbować swoich sił w „przerabianiu” obecnej odzieży w coś nowoczesnego i totalnie cool. W coś, czego często nie powstydziłby się nawet projektant mody.

Cena i Opinie

Na stronie producenta cena katalogowa maszyny Everyday to 389 zł. W innych sklepach ceny te wahają się od 299 zł do 499 zł.

Opinie na temat maszyny są bardzo pozytywne. Najbardziej przekonującym elementem do zakupu jest łatwość w obsłudze, intuicyjność oraz bezkonkurencyjność.

Czy warto mieć ją u siebie?

Tak! Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero się uczą oraz nabierają wprawy w szyciu. Cena maszyny jest adekwatna do wiedzy osób rozpoczynających swoją przygodę z krawiectwem. Poza tym ta wersja maszyny do szycia jest tańsza niż jej standardowe koleżanki, które wymagają bardziej zaawansowanej obsługi.

Czas na pierwsze samodzielne projekty? Zobacz nasze instrukcje!

1 komentarz do “Mini Maszyna do Szycia Łucznik Everyday- Recenzja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *