Mini Maszyna do Szycia Łucznik Everyday- Recenzja

Firma Łucznik jest firmą działającą na polskim rynku od 1925 roku. Ma ogromne doświadczenie w produkcji broni, rowerów, zamków do drzwi, szerokiego asortymentu narzędzi oraz maszyn do pisania. Pierwsze maszyny do szycia z taśmy produkcyjnej Łucznika zeszły w 1954 roku i są produkowane aż do dziś.

Maszyna Everyday

Firma wypuściła na rynek mini maszynę do szycia Łucznik Everyday. Na stronie producenta możemy przeczytać: „Mała i lekka, ale z bogatym wnętrzem. Miniaturowa maszyna do szycia Everyday to idealne narzędzie do drobnych, okazjonalnych prac na prostych materiałach. Mini maszyna Everyday-szyj gdzie tylko chcesz!”

Jest to maszyna mniejszych rozmiarów niż standardowe i waży niespełna 3,5 kg. Jest więc lekka, a co za tym idzie, można ją ze sobą zabrać dosłownie wszędzie. Jej minimalizm to dodatkowo plus dla przechowywania, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca.

Maszyna do Szycia Łucznik Everyday została stworzona z myślą o osobach, które raczkują z przygodą, jaką jest szycie. Ta mini maszyna jest polecana również dzieciom jako intuicyjna i łatwa w obsłudze. Amatorzy, którzy potrzebują maszyny do uszycia prostych rzeczy, czy chociażby zszycia dwóch skrawków materiału, również będą zadowoleni z jej zakupu.

Cechy szczególne

Mimo, że jest to mini maszyna, posiada wszystkie opcje standardowej maszyny do szycia i jest w pełni funkcjonalna. Wyposażona została więc w:

 • 16 programów do szycia regulowane pojedynczym pokrętłem,
 • opcję szycia wstecznego,
 • regulację prędkości szycia-dzięki tej funkcji możemy dostosować tempo pracy do naszego doświadczenia w robótkach ręcznych. Na początku przygody z szyciem ta funkcja ułatwia nam pracę z materiałem,
 • miniaturowy pedał do sterowania nożnego-możemy go podłączyć po to, aby zacząć uczyć się koordynacji ręka-noga, która potrzebna jest w standardowych maszynach do szycia,
 • możliwość sterowania suwakiem na obudowie maszyny-daje to możliwość włączenia powolnego lub nieco szybszego szycia automatycznego. Ta opcja jest bardzo przydatna, kiedy chcemy, aby np. nasze dziecko zaczęło przygodę z szyciem,
 • chwytacz rotacyjny-to narzędzie do łatwiejszego nawlekania nici, możliwy jest również podgląd na pozostałą ilość nici na szpulce,
 • oświetlenie LED,
 • wbudowaną szufladę na akcesoria,
 • obcinacz nici,
 • wygodną rączkę do transportu maszyny,
 • wyposażenie dodatkowe (m.in. nici, ręczny nawlekacz, szpulki itp.),
 • instrukcja w języku polskim,
 • 24-miesięczną gwarancję.

Maszyna do szycia Everyday-dla kogo?

Jak można zauważyć, mini maszyna Everyday jest w pełni wyposażona, tak jak jej „dorosłe” koleżanki i pomimo miniaturowych rozmiarów i wagi, jest tak samo funkcjonalna. Maszyna ta najbardziej „polubiła” tkaniny o prostej, cienkiej lub średniej grubości. Nie nadaje się jednak do szycia materiałów o znacznej grubości oraz rozciągliwości, ponieważ nie została to takich celów stworzona. Trzeba pamiętać, iż jest to mini maszyna dla osób rozpoczynających swoje hobby z szyciem.

Maszyna Everyday idealnie nadaje się do nauki szycia dla osób początkujących. Jest skonstruowana w taki sposób, aby wykonać na niej drobne prace na prostych materiałach. Idealna jest też do reperacji podartych ubrań. Będzie świetnym rozwiązaniem dla osób, które dbają o ekologię i środowisko. Dzięki niej możemy dać „drugie życie” naszym ubraniom i pochwalić się rodzinie oraz znajomym naszą kreatywnością i pomysłowością wykorzystania maszyny do świetnej zabawy. Być może w przyszłości takie hobby stanie się również źródłem dodatkowego dochodu.

A co dla dzieci?

Jeżeli nasze dzieci mają kreatywny umysł i uwielbiają tworzyć, producent przyszedł nam z pomocą, spełniając także i te oczekiwania. Maszyna Everyday jest idealnym dla nich prezentem. Mając w „swoich zasobach” to narzędzie, dzieci uczą się, pobudzają swoją wyobraźnię oraz kreatywność. Poprzez świetną zabawę z szyciem na maszynie rozwijają się również pod kątem koordynacji wzrokowo-ruchowej, jak i manualnej. Dla najmłodszych jest to przede wszystkim zabawa oraz wielka ekscytacja, ponieważ mogą szyć ubranka dla swoich lalek i innych zabawek, a starsze pociechy mogą próbować swoich sił w „przerabianiu” obecnej odzieży w coś nowoczesnego i totalnie cool. W coś, czego często nie powstydziłby się nawet projektant mody.

Cena i Opinie

Na stronie producenta cena katalogowa maszyny Everyday to 389 zł. W innych sklepach ceny te wahają się od 299 zł do 499 zł.

Opinie na temat maszyny są bardzo pozytywne. Najbardziej przekonującym elementem do zakupu jest łatwość w obsłudze, intuicyjność oraz bezkonkurencyjność.

Czy warto mieć ją u siebie?

Tak! Jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero się uczą oraz nabierają wprawy w szyciu. Cena maszyny jest adekwatna do wiedzy osób rozpoczynających swoją przygodę z krawiectwem. Poza tym ta wersja maszyny do szycia jest tańsza niż jej standardowe koleżanki, które wymagają bardziej zaawansowanej obsługi.

Czas na pierwsze samodzielne projekty? Zobacz nasze instrukcje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *