Najciekawsze wzory na szydełko – skąd brać inspirację do szydełkowania?

Szydełkowanie, druty, a także haft krzyżykowy to bardzo ciekawe sposoby na spędzanie wolnego czasu. Dla wielu osób to świetny sposób na relaks, rozwój cierpliwości itp. szczególnie, że można w ten sposób uzyskać naprawdę fajne rzeczy. Wyjątkowy obraz, unikalny sweter, a może serweta, obrus lub maskotka wykonana specjalnie dla dziecka? Sprawdź, jakie możliwości daje szydełkowanie i gdzie szukać inspiracji i wzorów?

Szydełkowanie – wspaniałe hobby

Szydełkowanie dla wielu osób wydaje się trudnym zadaniem. A jak jest naprawdę? Czy faktycznie jest to aktywność dla “wtajemniczonych”? Według stereotypów – szydełkowanie to zajęcie idealne dla babć, ale to nie do końca prawda. Bo coraz częściej z szydełkiem w ręku zobaczyć można coraz młodsze kobiety, a nawet dzieci. Szczególnie, że szydełkiem można wyczarować naprawdę cudowne rzeczy. Sporo osób gdy zacznie raz zakochuje się w szydełkowaniu i jego efektach. Nic dziwnego, szczególnie że wzory na szydełko jakie można znaleźć to często właściwie dzieło sztuki.

Jeśli dopiero planujesz zacząć swoją przygodę to w pierwszej kolejności trzeba będzie zacząć od zakupu odpowiednich narzędzi. Tutaj doskonale sprawdzi się Internet, gdzie znaleźć można wiele “instrukcji” i świetne tutoriale, gdzie na filmikach prezentowane są absolutne podstawy, ale i nieco bardziej zaawansowane techniki działania.

Akcesoria, czyli co Ci się przyda?

Podstawą jest oczywiście szydełko oraz włóczka, dostępna w dwóch wariantach – naturalnej i syntetycznej. To, z której będziesz korzystać zależy od indywidualnych preferencji i tego, co chcesz wykonać. Jeśli chcesz przygotować domowe dekoracje, albo wyjątkowe zabawki dla swojego malucha – genialnie sprawdzi się włóczka syntetyczna. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z szydełkowaniem najlepszym wyborem na początek będzie włóczka bawełniana.

Świetnym rozwiązaniem jest również inwestycja w znaczniki, które doskonale poprawiają komfort pracy. Ponadto niezbędne będą również nożyczki.

Trzeba wiedzieć, że także szydełko dostępne jest w różnych wariantach. Chodzi głównie o rozmiar. To, z jakiego skorzystamy zależy przede wszystkim od grubości włóczki wykorzystywanej podczas pracy. Bez obawy, dobór szydełka nie jest tak skomplikowany, ponieważ wybierając odpowiednią włóczkę trzeba po prostu zwrócić uwagę na informacje zamieszczone na etykiecie przez producenta. Na początku jest to cenna informacja, natomiast z czasem, gdy nabierzesz wprawy, z całą pewnością zauważysz, że czasem nieco inaczej będziesz dobierać jego wariant.

Szydełkowanie – inspiracje dla początkujących i zaawansowanych

Bez względu na to czy dopiero zaczynasz swoją przygodę czy jesteś już wprawionym działaczem, bez żadnego problemu znajdziesz odpowiedni dla siebie wzór do szydełkowania. Gdy opanujesz podstawowe sploty, jak słupki, półsłupki, magiczne okręgi, oczka łańcuszka i ścisłe, to świetnym rozwiązaniem jest trening. Wśród łatwych form, na których można ćwiczyć swoje umiejętności wymienić można gwiazdki, serwetki, a także misie oraz aniołki. Nabierając wprawy można pokusić się o bardziej zaawansowane formy, jak przecudne amigurumi.

Amigurumi to przepięknie wyglądające maskotki, zwierzęta i lalki dla dzieci. Zabawki te można kupić, dostępne są mniejsze i większe modele, ale gdy nabierzesz wprawy w szydełkowaniu nic nie stoi na przeszkodzie, aby taką zabawkę wykonać samodzielnie. Wyjątkowy wygląd i to, że amigurumi są niebywale miękkie sprawia, że cieszą się ogromną popularnością, a rodzice chętnie sięgają po zabawki hand made. Taki unikalny pluszak podarowany maluchowi ma sporą szansę stać się ulubioną zabawką na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *